ایزو و استاندارد

ایزو و استاندارد ثبت رایزن

ایزو و استاندارد ثبت رایزن


مشاوره پیاده سازی | اخذ CB در شرکت رایزن

Iso یک سازمان بین المللی است که درست همانند سایر سازمان های بین المللی وظایفی را بر عهده دارد که در سطح بین المللی و در همه کشور ها قابلیت اجرا و حمایت دارد. وظیفه سازمان ایزو تدوین استاندارد های بین المللی با استناد به خواسته ها و شرایط قانونی همه کشور ها و به منظور یکپارچه سازی همه فرآیند ها و روال انجام کارها با هدف تسهیل در تولید و توسعه روز افزون تولیدات و خدمات در سایه حمایت از تولید کننده و مصرف کننده می باشد.

Iso از کلمه ای در یونان به نام isos مشتق شده که به معنی برابری و یکسانی است و هدف اصلی یک استاندارد را در واقع بیان می کند.

سازمان بین المللی ایزو مجموعه ای از توسعه دهنده های ایزو را گرد هم در اورده که برخی بصورت اعضا اصلی ، برخی اعضا فرعی  و قسمتی به عنوان اعضا جانبی در این سازمان مشارکت دارند. این سازمان در حال حاضر 147 عضو دارد که ایران و سازمان استاندارد ملی ایران یکی از این اعضا و از اعضا اصلی محسوب می شود.

هر یک از علامت های استاندارد بصورت کدی تعریف شده است که مرتبط با موضوعی می باشد. مثلا iso9001 به موضوع مدیریت کیفیت در یک شرکت و یا iso 14001 تعهد شرکت به محیط زیست اشاره دارد. Haccp نشان دهنده کیفیت مواد غذایی تولیدی یک شرکت و سلامت آنها است و هزاران تعریف دیگر که بسته به موضوع شرکت می تواند اتخاذ شود.

اینکه گفته می شود بسته به موضوع شرکت به این دلیل است که هر چند برخی از این استاندارد ها مانند iso9001  و یا iso 14001  و ohsas 18001 عمومیت دارند و نه تنها پایه بسیاری از استانداردهای ایزو دیگر هستند بلکه همه شرکت ها می توانند در راستای تعهدات خود اقدام به اخذ انها بکنند ولی برخی مانند استاندارد haccp تنها مختص تولید کننده های مواد غذایی است و یا استاندارد iso/ts16949 مختص شرکت های تولید کننده خودرو و یا مرتبط با خودرو می باشد.

مشاوره پیاده سازی

شرکت یکتا مدیران رهیاب رایزن، در زمینه اخذ، مشاوره، پیاده سازی و آموزش گواهینامه های استانداردهای مدیریتی (ایزو)، آمادگی ارائه خدمات در زمینه مشاوره، استقرار و بهبود استانداردهای مدیریتی تا اخذ گواهی معتبر از مراکز ارائه دهنده را دارد.

ایزوهای قابل ارائه در رایزن عبارتند از:

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO 9001:2008 استاندارد مدیریت کیفیت

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO 14001:2004 استاندارد زیست محیطی

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو OHSAS 18001:2007 استاندارد ایمنی و بهداشت شغلی

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO 22000:2005 , HACCPاستاندارد ایمنی در صنایع غذایی

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO 27001:2013 استاندارد امنیت اطلاعات

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO 13485:2003 استاندارد در صنایع تجهیزات پزشکی

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO/TS 29001:2007 استاندارد صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی

مشاور و اخذ گواهینامه ایزو HSE-MS استاندارد ایمنی ، بهداشت شغلی و محیط زیست

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO/IEC 17025:2005 استاندارد سیستم تایید صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO 10015 استاندارد سیستم مدیریت موثر فرآیند آموزش

مشاوره و استقرار استاندارد ایزو 10001:2007 حاوی راهنمایی برای كدهای رفتاری

مشاوره و پیاده سازی ایزو 10003:2007 استاندارد ایزو ۱۰۰۰۳ ، فرایند حل اختلافات

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO 10002:2004 استاندارد سیستم سنجش رضایتمندی/مدیریت شکایات مشتریان

مشاوره پیاده سازی ایزو 10004 – مدیریت رضایت مشتری

مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو ISO TS16949:2009 استاندارد مربوط به خودرو سازان

مشاوره در خصوص اخذ استاندارد اجباری برای فراورده های داخلی مطابق با الزامات اداره استاندارد ایران (ISIRI)

مشاوره و پیاده سازی سیستم تعالی سازمان EFQM

پیاده سازی سیستم نظام آراستگی 5S

آموزش، پياده سازی، مشاوره و اخذ گواهينامه سایر استاندارد های مورد نیاز سازمان ها

مشاوره و پیاده سازی استاندارد مدیریتی ISO

اخذ CB

CB مخفف کلمه لاتین Certification Body  ترجمه فارسی صدور گواهینامه نامیده میشود. CB  مرجعی میباشد ک ساختار سیستم مدیریت همچنین سطح پیاده سازی استاندارد ایزو سازمان متقاضی را تایید نموده سپس اقدام ب صدور گواهینامه ایزو مینماید. بنابراین مادامی که گواهینامه ایزو توسط  CB صادر میگردد یعنی آنکه CB پیاده سازی استاندارد را مورد تایید قرارداده.

چنانچه توضیح داده شد CB میبایست مورد تایید AB دولتی باشد؛ معمولا AB کشورهای عضو سازمان ملی هرکشور میباشد همانند ایران ک AB  کشور ایران سازمان ملی تایید صلاحیت ایران   NACI میباشد بنابراین CB نیز از مرجع بالادستی بنامAB  و یا  Accreditation Body  اعتبار میگیرد.

CB  جهت تایید شدن توسط  AB  براساس یکسری الزامات مورد ارزیابی و همچنین سنجش قرار گرفته و چنانچه دارای استاندارد مورد تایید سازمان ایزو باشد نمایندگی  CB   توسط   AB   مورد تایید قرارمیگیرد سپس نام برند  CB   توسط سایت   AB   منتشر میگردد همچنین تمام دنیا CB   مورد تایید  AB  ر ا بعنوان مرجع اصلی صدور گواهینامه ایزو می شناسند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

با ما تماس بگیرید