سامانه ثنا ثبت رایزن

در دهه‌ی اخیر تمام امور و خدمات قضایی به سوی الکترونیکی شدن میرود و بدون شک لازم است که افراد جامعه احاطه به تکنولوژی روز داشته تا بتوانند نیازهای خود را رفع کنند .

یکی از این خدمات سامانه‌‌ی ثنا می باشد . فردی که قصد اقامه دعوا علیه شخصی داشته باشد ، اولین اقدامی را که باید انجام دهد ، ثبت‌نام در سامانه‌ی ثنا میباشد.

سامانه ی ثنا سامانه ایی طراحی شده توسط قوه قضاییه است که در آن تمامی ابلاغ های قضایی و تمامی شکواییه ها و دادخواست های شما به ثبت رسیده است و شما می توانید به راحتی از طریق این سامانه به آنها دسترسی داشته باشید. همچنین برای بازدید از ابلاغیه های جدید نیز باید به این سامانه مراجعه نمایید.

اهمیت سامانه ثنا در امور ثبتی از جمله ثبت شرکت، گرفتن گواهی عدم سوءپیشینه میباشد چرا که کسانی که مشکل کیفری دارند نمیتوانند برای ثبت شرکت خود اقدام کنند.

هداف و مزایای ابلاغ الکترونیکی

یکی از اهداف اجرای این طرح، خدمات رسانی آسان و بهتر به مردم و کاهش اطاله دادرسی است. همچنین احترام به حریم خصوصی افراد از مزایای مهم این طرح است؛ در گذشته مامور ابلاغ با لباس فرم برای ارائه اوراق به منزل اشخاص مراجعه می‌کرد و اگر فرد در منزل نبود ابلاغ را به همسایه می‌داد که این امر مشکلاتی را به همراه داشت، اما امروز بدون نیاز به مراجعه حضوری، افراد می‌توانند بر روی گوشی تلفن همراه اوراق خود را دریافت کنند.

کاهش هزینه یکی دیگر از مزایای اجرایی شدن طرح ابلاغ الکترونیکی است. در این خصوص هم در هزینه دستگاه قضایی و هم طرف دعوی صرفه جویی خواهد شد و همچنین از حواشی و لغزشهای احتمالی در فرایند ابلاغ کاسته می‌شود.

نحوه ثبت نام در سامانه ثنا چگونه است؟

1- ورود به وبسایت: در ابتدا برای ثبت نام در سامانه ثنا باید به سایت sana.adliran.ir مراجعه نمایید و از نوار سمت راست در قسمت خدمات ویژه، گزینه “سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی” را انتخاب نمایید.

2- ثبت نام: بعد از این مراحله وارد سامانه اصلی ثنا شوید و گزینه ثبت نام برخط را انتخاب نمایید. سپس در این مرحله اطلاعات خود را به درستی وارد کرده و ادامه را میزنید. پس از اطلاعات تکمیلی خود شامل دین ، محل تولد، آدرس سکونت اطلاعات تماس و ایمیل خود را وارد میکنید. پس از آن گزینه ثبت اطلاعات اولیه را زده و به مرحله بعد می روید.

3- احراز هویت: بعد از ثبت اطلاعات اولیه با مدارک شناسایی خود (کارت ملی) به نزدیک ترین دفتر قضایی مراجعه کنید در آنجا احراز هویت نهایی صورت می گیرد و یک رمز برای تلفن همراه شما ارسال خواهد شد که می توانید از آن طریق وارد سامانه شوید.

شما دوستان عزیز میتوانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سامانه ثنا و اخذ گواهی عدم سوءپیشنه با کارشناسان ما در ثبت رایزن در ارتباط باشید.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *