پارک علم و فناوری کردستان ثبت رایزن

هدف از تشکیل پارک علم و فناوری افزایش تعداد شرکت‌های کوچک و متوسط دانش‌محور است تا در یک محیط اقتصادی به فعالیت بپردازند


هدف از تشکیل پارک علم و فناوری (A science park) افزایش تعداد شرکت‌های کوچک و متوسط دانش‌محور است تا در یک محیط اقتصادی به فعالیت بپردازند. از این شرکت‌ها به عنوان پشتوانه بخش خصوصی برای کمک به تنوع اقتصادی نام برده می‌شود.

پارک های علم و فناوری ساختاری هستند حمایتی برای کمک به رشد و توسعه علم و فناوری در جامعه و ایجاد سرمایه از طریق کمک به ایجاد و رشد شرکت های دانش بنیان.

پارک علم و فناوری محیطی است که در آن واحدهای تحقیقاتی مستقل یا وابسته به سازمان‌ها و صنایع، جمع شده و زیر پوشش و حمایت قرار می‌گیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند.

ارتباط بین دانشگاه‌ها، سازمان‌های تحقیقاتی، واحدهای تولیدی و مراکز تصمیم‌گیری دولتی برای توسعه فناوری و علوم کاربردی، از جمله اهداف ایجاد و توسعه پارک‌های علم و فناوری می باشد.

از طرفی پارک‌ علم و فناوری به عنوان ابزار جلب شرکت‌های مبتنی بر فناوری پیشرفته در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود و علاوه برآن محلی برای جذب متخصص و دانشمندان و توسعه فعالیت کارآفرینان می‌باشد.

پیرو مصوبات دور دوم سفرهای استانی ریاست محترم جمهور و هیئت وزیران به استان کردستان، ایجاد پارک علم و فناوری استان کردستان در دستور کار قرار گرفت و استاندار محترم استان کردستان طی هماهنگی‌های لازم با دیگر ارگان های استان، مقدمات لازم جهت راه اندازی پارک فراهم نموده و در آغاز سال ۱۳۹۲ پارک علم و فناوری استان کردستان شروع به فعالیت کرد.

چشم‌انداز پارک، تبدیل شدن به یک زیرساخت اساسی و یکی از جذاب ‌ترین محیط‌های کاری در منطقه برای حضور واحدهای دانش‌ محور داخلی و خارجی در یک دوره پنج ساله برای توسعه فناوری در استان کردستان است. در این دوره جذب 300 واحد فناور مدنظر است. واحدهای مستقر در پارک به سه دسته تقسیم می‌شوند:

شرکت‌های فناور مستقر

شرکت‌های خدمات مهندسی

واحدهای طرح تحقیق و توسعه

ثبت رایزن به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری کردستان، به خدمت رسانی در زمینه های ثبت اختراع، ثبت برند، ثبت شرکت و امور مالکیت فکری و حقوقی میپردازد و امیدوار است که بتواند قدم مثبتی در رشد فناوری و کمک به ایده پردازان و کارآفرینان داشته باشد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما تماس بگیرید